Ewa Proniewska

Erickson Professional Coach

tel: 692-465-355
e-mail: ewa@coachingzone.pl

Podczas procesu coachingowego coach i klient spotykają się regularnie 3 lub 4 razy w miesiącu. Standardowa sesja trwa 1 godzinę. W czasie pierwszego spotkania bliżej przedstawiam czym jest praca coachingowa i czego można od niej oczekiwać, a klient ma szansę sprawdzić, czy coaching jest metodą, która mu odpowiada. Omawiane są oczekiwania klienta, obszary do przyszłej pracy, a także przeprowadzana jest wprowadzająca sesja coachingowa.


Na początku relacji coachingowej po podjęciu przez klienta decyzji o zaangażowaniu się w proces coachingu ustalane są cele naszej współpracy na najbliższe miesiące. Na każdej sesji to zawsze klient decyduje z czym chce pracować, a coach dba o to, aby utrzymywać kurs w dążeniu do osiągnięcia celów założonych na początku procesu.  Każda sesja jest wartościowa i przynosi wymierne rezultaty. Jednak dla podtrzymania motywacji i zaangażowania podczas wprowadzania zmian zalecane są regularne spotkania przez okres co najmniej 3 miesięcy. Zwykle sesje kończą się ustaleniem działań, które klient planuje wykonać do następnego spotkania. Na ostatniej sesji coachingowej razem podsumowujemy naszą współpracę  i osiągnięcia, omawiamy też obszary do dalszego ewentualnego rozwoju.

 

Jest również możliwość umówienia sie na pojedynczą, dłuższą sesję, której długość jest indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta. Tego typu sesje sprawdzają sie kiedy potrzebujemy podjąć ważną decyzję, chcemy upewnić się, co do kierunku w którym mamy iść, potrzebujemy szybkiego zmotywowania się do działania itp.


Sesje coachingowe mogą odbywać się podczas osobistych spotkań, jak również przy wykorzystaniu telefonu lub Skype’a. Jest to równie skuteczna metoda pracy coachingowej, pozwalająca dodatkowo na większą elastyczność zarówno ze względu na czas jak i miejsce zamieszkania.