Ewa Proniewska

Erickson Professional Coach

tel: 692-465-355
e-mail: ewa@coachingzone.pl

Praca na miarę potrzeb i możliwości, czyli... praca idealna!

"(...) coach przeprowadza klienta przez proces zmiany. Wie, jakich narzędzi użyć, aby wesprzeć klienta w odkryciu jego prawdziwych potrzeb, wartości i aby mógł osiągnąć swoje cele (...)" Tutaj można przeczytać pozostałą część wywiadu.

Praca idealna - jak ją znaleźć?

"(...) Wartości to kompas, który prowadzi nas przez życie. Gdy kierujemy się nimi, mamy poczucie, że jesteśmy w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie (...)" Tutaj można przeczytać pozostałą część wywiadu.

Być w odpowiednim miejscu i czasie

"(...) Pierwszy krok jest najtrudniejszy, bo to krok w nieznane. Ale warto zastanowić się czego tak naprawdę chcemy a potem jak możemy to osiągnąć (...)" Dalsza część rozmowy tutaj.

Co zrobić, żeby się udało?

"(...) marzenie nie wystarczy. Trzeba przełożyć je na cel, czyli „marzenie z terminem realizacji” (...)". Tutaj dalszy ciąg rozmowy.

Sztuka zadawania pytań
"(...) coach słysząc cel postawiony przez klienta, wie jakie zadać pytania, aby sprawdzić, czy jest dobrze postawiony. Dzięki tym pytaniom, klient sam doprecyzowuje cel. Następnie określa czas, w jakim chciałby go osiągnąć. Potem buduje się wizję celu. (...)"

Całość artykułu dostępna poniżej: